26.07.2020 -Otomotiv Magazin - Otomotiv Yedek Parça & Otomotiv Sektörüne Dair herşey
Otomotiv Magazin – Otomotiv Yedek Parça

Automechanika Frankfurt 2018 Fuarı Yapıldı

Automechanika Frankfurt, 11 Eylül de başlayan fuar 15 Eylül günü rekor sayıda katılımcıya ulaştı. 2016 yılına göre daha fazla ziyaretçi ve sergi alanı için yeni bir rekor ile sonuçlandı.

Automechanika Frankfurt 2018 Fuarı Yapıldı

Automechanika Frankfurt, 11 Eylül de başlayan fuar 15 Eylül günü rekor sayıda katılımcıya ulaştı. 2016 yılına göre daha fazla ziyaretçi ve sergi alanı için yeni bir rekor ile sonuçlandı. Etkinlik, 181 ülkeden 136.000 ticari ziyaretçi çekti. Katılımcıların yüzde 82’si etkinlik için hedeflerine ulaştıklarını söyledi. Fuardaki mega trendler dijitalleşme, temiz araçlar ve klasik otomobillerdi.

 

Messe Frankfurt İcra Kurulu Üyesi Detlef Braun şunları belirtti: “25. Automechanika Frankfurt, tarihinin en büyük ve uluslararası etkinliği oldu. 11’den 15 Eylül 2018’e kadar, 5.000’den fazla şirket 315.000 m² de yeni ürün ve çözümlerini sunmuştur. Braun: “Müşterilerimizden gelen geri bildirimler açıkça görülüyor: Automechanika Frankfurt Fuarı geleceğe odaklanmıştı. 23 sergi salonu ve açık hava sergi alanında Otomotiv satış sonrası – sanayi, perakende ve atölyeler – tüm alanlar, bağlı profesyonelleri, ağa bağlı atölyeleri ve temiz araçları içeren mega trendlere cevap verdiler”

1971’de Automechanika’nın başlatılmasından sorumlu dernekler ve katılımcılar arasındaki ruh hali son derece olumluydu. Schaeffler AG şirketinde Automotive Aftermarket’in CEO’su Michael Söding, bunu şöyle özetledi: “Yılın en iyi haftası oldu.” Birçok tedarikçi, artırılmış gerçeklik de dahil olmak üzere araç onarımının geleceğini gözler önüne serdi. Robert Bosch GmbH’nin Otomotiv Satış Sonrası Bölümü Başkanı Manfred Baden, fuarın büyük bir başarıya imza attığını düşünüyor: “Automechanika dünya çapında satış sonrası pazar için en önemli ticaret fuarı olmaya devam ediyor.”

Automechanika’ya ilk kez katılan Porsche AG, fuar ziyaretçilerinin doğrudan geri bildirimlerini memnuniyetle karşıladı. After sales İş Geliştirme Direktörü Robert Heismann: “Yenilikleri ve dijitalleştirmeyi yeniliklerimizi, satış sonrası pazardaki geniş bir yelpazeye sunabildik ve tam da aradığımız şey bu.”

Bu yıl dünyaca ünlü Automechanika İnovasyon Ödülleri için toplam 120 başvuruda bulundu. Ödül kazananların yeni LED satış sonrası çözümleri de vardı. OSRAM’da Global Pazarlama Satış Müdürü Louise Eriksson: “Automechanika, satış sonrası pazardaki uluslararası amiral gemisi fuarı olarak, ürün vurgularımızı ve yeniliklerimizi geniş bir kitleye sunacak mükemmel bir platform sunuyor. Automechanika İnovasyon Ödülü ile özellikle gurur duyuyoruz. ”

ASA Başkanı Frank Beaujean, ziyaretçilerin kalitesiyle övgüyle doluydu: “Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu Frankfurt’a iyi hazırlanmışlardı ve üyelerimiz onlarla iyi profesyonel görüşmeler yaptılar. Özellikle dikkat çeken bir şey Almanya’dan gelen ziyaretçilerin yanı sıra yurtdışından da gelen karar alıcıların sayısıydı. ”Yeni Salon 12’de yer alan REIFEN gösterisinin bir parçası olarak düzenlenen özel bir vitrinde, Dernek, profesyonel lastik onarımları konusunda canlı sunumlar yaptı. “Bu, atölye sahiplerine ve çalışanlarına dijital süreçlerin avantajlarını deneyimleme fırsatı verdi.” Bayi ve atölye sahipleri için yeni müşteri programlarına katılan bir katılımcıya göre: “Automechanika’yı ziyaret etmek bize daha detaylı profesyonellerle tanışma fırsatı sunuyor Satış personeli arasında daha fazla bilgi bulunmaktadır. Bizim için en büyük zorluk, lastik ve otomotiv hizmetlerini ve bunların teknik değişimlerini bir araya getirmekti. ”Automechanika Frankfurt Direktörü Olaf Mußhoff, atölye hizmetleri ve lastikler arasındaki sinerjiyi de vurguladı:“ Oldukça basit: Birçok atölye çalışması için, lastik ve otomotiv servislerini bir arada bir araya getirmek ve ilgili teknik değişikliklerle uğraşmak büyük bir zorluk teşkil ediyor. Bu yüzden bu alana yatırım yapmaya devam edeceğiz ”dedi.

Yine de yeni teknolojiler, sadece parça ve atölye alanlarından daha fazla ön plandaydı. Dünya çapında bir Automechanika ticaret fuarında ilk kez çıkmış olan ABD’den Sherwin-Williams gibi boya üreticileri, yeni ürünler ve yeni bir eğitim uygulaması sunmak için sanal gerçekliği kullandılar.

Dijital dünyaya vurgu yapmanın bir karşıtı olan yeni Classic Cars fuar alanı, fuarda etkileyici bir başlangıç ​​yaptı. Bu yeni alandaki katılımcıların yüzde 75’i parça üreticileri, boya üreticileri, yeni başlayanlar ve dernekler de dahil olmak üzere çok memnun kaldı. “Klasik bir Otomobil alanının entegrasyonu ile, Messe Frankfurt klasik ve koleksiyon arabalarına büyük ilgi uyandırdı. Voltomwagen Classic Parts Pazarlama Direktörü Jörn Schwieger, Automechanika’daki standımızla dünyanın dört bir yanından potansiyel müşterilere ve tedarikçilere umduğumuz gibi ulaşabildik.

Bir sonraki Automechanika Frankfurt’un 8 – 12 Eylül 2020 arasında gerçekleşmesi planlanıyor.

 

Fuardan görüntüler için tıklayınız—>

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ