25.07.2020 -Otomotiv Magazin - Otomotiv Yedek Parça & Otomotiv Sektörüne Dair herşey
Otomotiv Magazin – Otomotiv Yedek Parça

Yeni Hyundai i20: daha akıllı, daha güvenli ve daha keskin bir tarzla

Yeni Hyundai i20: daha akıllı, daha güvenli ve daha keskin bir tarzla

Hyundai Motor, i20’ye yeni bir jenerasyona yakın büyük bir güncelleme yaparak B segmentinde ki başarısını sürdürmeyi hedefliyor.

I20, beş kapılı, i20 Active ve üç kapılı coupe’nin üç gövde tipi de, Haziran 2018’den itibaren Avrupa’da sürdürülecek ve piyasaya sürülecek. Müşterilerin beklentilerini karşılamak için, i20 beş kapılı ve Aktif özellik Hyundai SmartSense ile yenilenmiş, baştan çıkarıcı tasarım ve güncellenmiş güvenlik özellikleri. I20 serisinin tamamı için, Hyundai aynı zamanda, daha fazla sürüş konforu ve CO2 emisyonlarını azaltmak için tüm güç aktarma organları için standart olarak bir Boşta Duran ve Kalkan (ISG) sistemi için 7 vitesli bir çift kavramalı şanzıman (7DCT) sunuyor.

“I20, DNA modellerimizden biridir ve on yıl boyunca Avrupa’da sürekli olarak en çok satılan araçlarımızdan biri olmuştur. Bu üst düzey performans, teknoloji, verimlilik ve pratiklik konusundaki en yüksek müşteri taleplerini karşılar ve markanın Avrupa’da başarısı için güçlü bir temel oluşturur. Tasarım, güvenlik, bağlantı ve revize edilmiş bir aktarma organı serisinde i20’ye bir güncelleme yaparak, sınıfının en iyileri arasında kalmayı ve bu modelin başarısını sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Andreas-Christoph Hofmann
Hyundai Motor Europe Pazarlama & Ürün Başkan Yardımcısı

2014 yılında ikinci jenerasyonun başlamasından bu yana i20, satış hacmini her geçen yıl artırdı. 2017, Hyundai’nin Avrupa’da bir yılda 100.000’den fazla i20 sattığı ilk yıl oldu. Mayıs 2018’in sonunda, modelin ilk nesnesinden beri 760.000’den fazla birim satıldı. Satış rakamları, Avrupa’daki müşterilerin otomobilin genel paketine değer verdiğini gösteriyor. Avrupalı ​​müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için, Hyundai i20 Avrupa için Avrupa’da tasarlanmış, tasarlanmış ve üretilmiştir. Hyundai markasının özünü temsil eder: kalite, güvenilirlik ve işlevsellik, modern tasarımla birleştirilerek, günlük kullanım için müşterilere erişilebilir araçlar sunar.

Hyundai’nin en çok satan iki numaralı arabası için genç bir karakter ve baştan çıkarıcı bakış.

Yeni i20 baştan çıkarıcı görünümü ve genç dış tasarımı geniş ve konforlu bir iç mekanla birleştirir. Yenilenmiş cephesi geniş ve etkileyici bir Basamaklı Izgaraya sahiptir – tüm Hyundai modellerini birleştiren aile kimliği. Phantom Black’deki yeni iki tonlu çatıyla toplam 17 renk kombinasyonu oluştururken, müşteriler arabalarını kişiselleştirebilirler. Ayrıca yeni tasarlanan 15 ve 16 inç alaşım jantlar, Yeni i20’nin şık ve modern dış görünüşünü tamamlıyor. İç mekanlarda Hyundai, yolculara ve 326 litrelik (VDA) ödün vermeyen gövde kapasitesine olağanüstü bir yer veriyor. Yeni Kırmızı Nokta, Mavi Nokta ve Kadife Mavi iç renkler, Yeni i20’nin genç karakterindeki taze renkler.

Daha yüksek verimlilik için yükseltilmiş güç aktarma organları

Yeni i20, üç verimli benzinli motora sahiptir. Hepsi yeni Euro 6d Sıcaklık düzenlemelerine uygundur ve CO2 emisyonlarını azaltmak ve yakıt tüketimini iyileştirmek için standart olarak Rölantide Durdur ve Git (ISG) ile donatılmıştır.
1.0 litrelik T-GDI motor 88.3 kW / 120 PS veya 73,6 kW / 100 PS çıkışlı olarak mevcuttur. Bu motor ile Hyundai, geliştirdiği yedi ileri çift kavramalı şanzımanı B segmentine sunuyor.
1,2 litrelik motor, beş kapılı ve üç kapılı Coupe ile birlikte beş kapılı veya 61,8 kW / 84 PS ile birlikte 55,2 kW / 75 PS sunar.
Üçüncü güç aktarma sistemi, i20 Active için özel olarak bulunan 1.4 litrelik benzinli bir motordur. 73.6kW / 100PS üretir.

Hyundai i20’ye SmartSense’i tanıttı

 

Yeni Hyundai SmartSense aktif güvenlik paketi, kazalardan kaçınmak için şehir ve şehirlerarası trafik için Hyundai’nin Lane Keeping Assist (LKA) ve Forward Çarpışma Önleme Asistanı (FCA) gibi yeni özellikler ile geliştirilmiştir. Başka bir SmartSense güvenlik uygulaması olan Hyundai’nin Sürücü Dikkat Uyarısı (DAW), pervasız veya yorulmuş sürüşü tespit etmek için sürüş modellerini izler. SmartSense paketini tamamlamak için, Hyundai, Uzun Yol Yardımı’nı (HBA), gelen trafik durumunda otomatik olarak uzun fardan düşük huzmeli farlara geçirir.

Geniş bağlantı seçenekleri yelpazesi

 

Yeni i20, dört farklı ses sistemi sunarak farklı müşteri ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı bir bağlantı seçeneği sunar. Temel sürümü 3.8 inç ekran içerir. Müşteriler alternatif olarak yeni bir 5 inç monokrom ekran seçebilirler. 7 inç renkli Ekran Sesi, müşterilerin arabanın ekranında navigasyon uygulaması dahil akıllı telefon içeriğini görüntülemelerine olanak tanıyan Apple CarPlay ve Android Auto özellikleri sunuyor. Güncel bağlantı gereksinimleri için, isteğe bağlı yeni 7 inç renkli navigasyon sistemi, medya ve bağlantı özelliklerini entegre eder ve Apple CarPlay ve Android Auto’yu destekler.

 

I20’nin kalitesini ve güvenilirliğini daha da kanıtlamak için, üç varyantın tamamı Avrupa’da benzersiz bir beş yıllık, tamamen aktarılabilir ve sınırsız kilometre garantisine sahiptir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ